Melbourn, Avstralija je ta vikend od 20. do 23. 2. 2020, gostila najboljše svetovne telovadke in telovadce. Pričetek sezone je za naše telovadke bil uspešen.

Teja Belak, Tjaša Kysselef, Lucija Hribar in Sašo Bertoncelj so v četrtek, 20.2., začeli s kvalifikacijami svetovnega pokala v športni gimnastiki.

1. dan kvalifikacij: Teja Belak in Tjasa Kysselef sta na preskoku odlično tekmovali in si priborili FINALNI NASTOP💪
    Lucija Hribar je bila 12. Na dvovišinski bradlji je zelo dobro telovadila, zal, premalo za uvrstitev v finalne boje!
  2. dan kvalifikacij: Dekleta so dobro telovadila, a se niso uvrstile v finalne boje. Teja in Tjaša sta nastopili na gredi. Tjaša pa je, tako kot Lucija, nastopila še na parterju.
Finalni nastop Teje Belak se ni izšel po načrtih. Žal, pri prvem skoku je padla in s tem izgubila točko, skupaj zbrala 13.466 ter končno 7. mesto od 8. Prva je zbrala 14.866. Teja bi, brez padca, lahko osvojila najmanj 2. mesto.
,
Tjaša Kysselef je oba skoka skočila dobro, zbrala 13.716 in zasedla končno 5. mesto.